З історії лікарні

 

Красиве наше місто в білосніжнім убранстві зими, в буйнім цвітінні садів навесні, в літній розмай. Під’їжджаєш до міста, відразу бачиш блакитний простір Смілянського моря, купол старовинної церкви, нові будинки, які ховаються в розкішній зелені парків і садів. При в’їзді в місто на горі стоїть чудова сучасна споруда - це наша Смілянська міська лікарня.

В кінці 1964 року почалось будівництво нашої лікарні і закінчилось в 1969 році. Будувало лікарню СМУ-24 (начальник Перемей Микола Тимофійович). Відкриття нової лікарні відбулося 15 квітня 1969 року.

Колектив лікарні дружно і завзято працював по благоустрою її території і тепер приємно спостерігати буяння зелені, цвітіння квітів, що дбайливо вирощують самі працівники лікарні.

Лікарня все більше і більше розвивалася завдяки енергійній самовідданій праці її головних лікарів: ... Прудкий І.І. ( 1967 - 1974 рр.), Паньов П.М. (1974 - 1976 рр.), Ломакін П.В. ( 1976 – 1978 рр.), Ткаченко В.Ф. (1979 – 1987 рр.), Мойся М.М. ( 1987 – 1995 рр.), з 1995 року - Яворський П.О.

Великої поваги і подяки заслуговує сумлінна праця, старанність, невтомність, невичерпна енергія та ентузіазм, головних медичних сестер лікарні: Довженко В.Г., Курце З.О., Попова А.І., Журавська С.І.

Автобуси, машини швидкої допомоги привозять до нас людей, яким потрібна медична допомога. Люди в білих халатах: лікар, сестра медична, молодша медична сестра... Від Вас залежить не тільки здоров’я, але інколи і життя хворого. Ваше уміння, знання, лагідне слово, чуйні, турботливі руки, велике щире серце завжди напоготові прийти вчасно на допомогу, зробити все, інколи навіть неможливе, щоб повернути людині найдорожчий скарб - здоров’я і життя.

Сьогодні в нашій лікарні працює 477 осіб з них: 48 - лікарів, сестер медичних - 190, молодших медичних сестер - 144, інших працівників - 95.

8 лікарів мають вишу кваліфікаційну категорію; 14 лікарів - першу; 11 лікарів - мають другу кваліфікаційну категорію; серед сестер медичних: 40 осіб мають вищу кваліфікаційну категорію; 40 сестер медичних - першу; 20 - другу кваліфікаційну категорію.

Треба віддати належне всім медичним працівникам лікарні, які своєю сумлінною працею вносять помірний вклад в поліпшення медичного, санітарно-епідемічного забезпечення населення міста, які не байдужі до чужої біди, вболівають за справу і людей. Працелюбні, відповідальні в роботі, вміло керують ввіреним колективом завідувачі відділеннями: Матвієнко І.М., Грищенко Г.І., Бурлай І.Г., Осінський А.І., Куліш Г.І., Євсєєв І.Є., Гайтан І.М., Іщенко І.В., Барабаш К.П., Софієнко Н.М., Журба І.П., Топольський О.Р.

Невтомна робота, принциповість, вимогливість, ініціативність старших сестер медичних: Журавської С.І., Литвин О.М., Богініч Л.О, Балацької О.В., Білохвост І.В., Захаренко Л.О., Мінько Л.С., Горобець Г.М., Щербак Л.П., Майка В.І., Царюк Т.О., Карліна Т.В., Васильченко Д.С., Биченко Н.А., Стеценко Н.П., Бочкіна Ю.Г. вносять великий вклад в організацію лікувального процесу, в надання кваліфікованої медичної допомоги хворим. Можна продовжувати цей перелік ще довго, але краще подякувати всім Вам, мої колеги, за Вашу самовідданість, за ентузіазм та наснагу, з якими Ви не розлучаєтесь в своїй нелегкій праці.

Люди в білих халатах... Вони супроводжують нас через все життя починаючи від народження і до кінця життя. За самовіддану працю, за повагу і турботу до хворих - низький уклін Вам, шановні колеги.

Желаем Вам и счастья и любви
Чтоб все мечты и чаянья сбывались,
С хорошим настроением чтобы вы
Нигде и никогда не расставались!
Здоровья Вам на добрых сотню лет
А это, право, дорогого стоит...
В работе - производственных побед,
В семейной жизни - мира и покоя!

Колектив нашої лікарні переживає не менші труднощі ніж усі установи, організації та підприємства міста. Не вистачає обладнання ліків пального, коштів ..., але лікарня - то особлива установа. Тут лікують людей. І від наявності чи нестачі вище перелічуваного залежить їх життя, життя багатьох людей.

Потрібно віддати належне медперсоналу нашої лікарні міськвиконкому, міськздороввідділу, тому що, не зважаючи на скруту, лікарня працює і працюють добре. Медпрацівники не тільки роблять все, що можна зробити для лікування хворих, але й проводять ремонтні роботи своїми силами, наводять порядок і чистоту, створюють красу і затишок у відділеннях.