Історія розвитку донорства

 

Історія служби крові в м. Сміла починається з 1955 року, коли за грошову компенсацію було заготовлено 73,6 л консервованої крові від 47 донорів і використано консервовану кров для переливання 236 хворим.

Продовжити

 

З історії лікарні

 

Красиве наше місто в білосніжнім убранстві зими, в буйнім цвітінні садів навесні, в літній розмай. Під’їжджаєш до міста, відразу бачиш блакитний простір Смілянського моря, купол старовинної церкви, нові будинки, які ховаються в розкішній зелені парків і садів. При в’їзді в місто на горі стоїть чудова сучасна споруда - це наша Смілянська міська лікарня.

В кінці 1964 року почалось будівництво нашої лікарні і закінчилось в 1969 році. Будувало лікарню СМУ-24 (начальник Перемей Микола Тимофійович). Відкриття нової лікарні відбулося 15 квітня 1969 року.

Продовжити


ПРИКАЗ № 153
По Смелянской горбольнице им. Семашко от 26.03.69г.

Содержание “О переходе стационара горбольницы в новое здание”

Во исполнение приказа Смелянского городского отдела здравоохранения за №40 от 20.03.69г. и для обеспечения медицинским обследованием населения стационарной помощью в период заселения больницы,

ПРИКАЗЫВАЮ:

Продовжити

 

Історія лікарні

 

Вважається, що охорона здоров’я в Смілі була започаткована ще графом Самойловим на початку ХІХ століття. Джерела не уточнюють імені графа, але, вірогідно, то був Микола Самойлов. Влаштована ним у містечку лікарня стала першим лікувальним закладом у Черкаському повіті. Цей шпиталь (на 25 чоловік) обслуговував „військово-робітничий” батальйон, який працював на заготівлі лісоматеріалів у Черкасько-Дубіївських лісах, які належали у 1840-х роках Херсонському військовому поселенню.

Продовжити

 


Про Б.С.Козловського - лікаря Cофіївської лікарні

 

Б.С. Козловський був не лише видатним організатором, хірургом, вченим, але і талановитим педагогом. Під його керівництвом розпочав свою хірургічну і наукову діяльність не один лікар, в тому числі і видатний хірург Я. О. Гальперін, засновник і беззмінний редактор журналу "Новий хірургічний архів".

Продовжити

 

Відомості, щодо інших медзакладів міста в різні часи

 

На початку 90-х років ХІХ століття у Смілі було 2 аптеки. Постійно проживало 7-8 лікарів, з яких 3 служили в управлінні маєтком Бобринських, 2 – при управлінні Фастівської залізниці, решта – вільно практикуючі.

У 1906 році завдяки розширенню торгівельних відносин Сміла набуває подальшого розвитку, що дає змогу збільшити видатки на соціальні потреби, зокрема лікарні – 2000 карбованців, богодільні – 500 карбованців.

Продовжити