Зірки Голлівуду про трагедію України

У Канаді зняли художній фільм „Гіркі жнива”, за участі голлівудських зірок. Події в ньому відбуваються у Смілі під час Голодомору. Прем’єра картини відбулася на американському кіноринку 9 листопада 2015 року в Санта-Моніці (США). Стрічка має вийти в український прокат 9 лютого 2017 року.

Режисери фільму – Джордж Менделюк (відомий режисер телесеріалів українського походження) та Ян Ігнатович.

Сценарист і один з продюсерів – канадієць Ричард Бачинський-Гувер. Саме йому належить ідея зняти цей фільм. Сміла, як місце події, з’явилася невипадково – Ричард має родинні зв’язки у нашому місті.

Бачинський почав підготовку до зйомок фільму ще під час Помаранчевої революції 2004 року, коли спеціально приїздив на Майдан з Канади.

Символічно, що фільмували стрічку переважно в Києві у Пироговому в 2013-2014 роках під час Євромайдану.

У картини немає прив’язок до місцевостей Сміли, там не можна побачити її краєвидів. Сміла – це, насамперед, символічне родинне місце для автора фільму.

Бюджет стрічки – 21 мільйон доларів США (понад 500 мільйонів гривень), що робить його найдорожчим фільмом за останні 25 років про події в Україні. До речі, на цей бюджет Сміла могла б жити 5 років за умови нинішнього фінансування міста.

Головні ролі у фільмі виконують голлівудські зірки:

Юрій – Макс Айронс (відомий за фільмами „Червоний капелюшок”, „Жінка в золоті”, „Гостя”); Наталка – Саманта Баркс (відома за фільмом „Знедолені”); Іван – Теренс Стемп (відомий насамперед за фільмами „Зоряні війни” і „Супермен”); Ярослав – Баррі Пеппер (грав у таких знакових фільмах як „Врятувати рядового Райана” і „Зелена миля”).

Сюжет фільму такий: Юрій – молодий українець 30-х років минулого століття – живе безтурботно в містечку Смілі на Черкащині. Адже він талановитий художник, ще й закоханий. Звичайно ж у Наталку. Він не замислюється над загрозами, що постали перед українським народом з приходом до влади більшовиків. Але після смерті більшовицького лідера Володимира Леніна, його наступник, тиран Йосип Сталін заявляє про свій жорстокий намір забезпечити виконання колективізації, яка була розпочата Леніним, і таким чином остаточно підкорити українців. Тож група солдатів-більшовиків на виконання цього наміру Сталіна, під керівництвом вірного слуги більшовиків цинічного юнака Сергія, відправляється в Смілу для організації штучного голоду.

Батько Юрія Ярослав і дід Іван героїчно захищають містечко, але вони безсилі проти більшовицької навали. Після того як захопленого в полон Ярослава стратили, поранений Іван шукає помсти та намагається змиритися з утратою свого сина-воїна і пацифізмом онука Юрія. Репресивний режим більшовиків знищує українців Голодомором. Чи зможе кохання Юрія та Наталки пережити цей геноцид? Дивіться фільм…

P.S. До речі, насправді в Смілі Голодомору не було. Був голод, але люди не вмирали. З голоду помирали в селах навколо Сміли. У кожному селі Смілянського району від Голодомору померло більше людей, ніж на фронтах Другої світової війни. Це офіційні дані. А ми знаємо, що неофіційні втрати завжди більші…